20 lutego, 2012

Let's get this party started

Atopowe zapalenie skóry, AZS to zaliczana do chorób atopowych choroba skóry, wywołana genetycznie uwarunkowaną nieprawidłową reakcją immunologiczną. Związana jest z nieprawidłową odpowiedzią odpornościową na małe dawki antygenów, w wyniku której dochodzi do nadmiernego wytwarzania przeciwciał IgE skierowanych głównie przeciwko tym alergenom.
wikipedia 

Cholerstwo dopadło i mnie.
Nie wiem czy nie wieje to trochę egoizmem: siedźcie tu i czytajcie historię mojej choroby, ja się poużalam, pomarudzę i nawet nie poczęstuję ciachem, bo ciacho ma gluten a razem z glutenem idzie w parze zakaz przebywania w mojej lodówce. Pomysł na bloga narodził się gdzieś między lusterkiem (przed którym w myślach wyzywałam się od pand i praczy-szopów) a laptopem (który mówił mi tapetą że keep calm and carry on, autosugestią próbuję się oszukać). Trochę się z tym bujałam w myślach: zakładać-nie zakładać, pisać-nie pisać, aż w końcu pomyślałam: co mi tam! Z plamami na twarzy do ludzi wyjdę a schowana za monitorem nie napiszę, że swędzi, że mam doła i że Święty Mikołaju, gdzie moja nowa twarz o którą proszę co rok przed Bożym Narodzeniem? Więc założyłam i piszę.
Żeby trochę rozjaśnić: zamierzam prowadzić bloga żeby:
  • się wyzewnętrznić (nie stać mnie na psychoterapię)
  • przy odrobinie szczęścia znaleźć kogoś kto jak ja buja się z chorobą (wiem że są fora dla atopików, ale nie do końca się tam odnajduję - może blogspot będzie dla mnie łaskawszy?)
  • a jak się nie powstrzymam, to o kosmetykach też tu trochę popiszę (kolekcja cieni do oczu została nieszczęśliwie porzucona na czas nieokreślony - powieki same z siebie promienieją czerwienią, szminka wyglądałaby śmiesznie... dobrze że są lakiery do paznokci, jakoś ten zakupoholizm się rozwijać musi)
A jak wyjdzie naprawdę? Zobaczymy w następnych odcinkach.
Niech emolienty będą z Wami :f

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka